Behgjet Pacolli

Shansi i humbur

Shansi i humbur

Unë kisha ofertë ekonomike dhe jo ofertë demagogjike, fjalësh të bukura. Më vjen keq shumë, por ky shans iku dhe sfidat e mbijetesës sonë ekonomike, të luftës kundër varfërisë, për pasojë sfidat e qeverisjes ngelën para nesh dhe në kurrizin […]

Pacolli po e jetëson planin e tij ekonomik

Pacolli po e jetëson planin e tij ekonomik

Në komunën e Gjakovës dhe atë të Mitrovicës do të mund të bëhet biznes më ndryshe se në vendet tjera të Kosovës, pa barriera ekonomike dhe administrative. Të dyja këto komuna tash e tutje do të kenë hapësira të veçanta […]

AKR e shpëtoi Trepçën nga grabitësit nën reflektorët e natës

AKR e shpëtoi Trepçën nga grabitësit nën reflektorët e natës

Presidenti i AKR-së, njëherësh kandidat për kryeministër i kësaj partie, në ditën e dytë të fushatës, në fshatin e tij në Hajvali, u ka thënë banorëve të kësaj ane dhe të pranishmëve të tjerë, se AKR-ja nuk do të jetë […]

AKR është parti e ndryshimit

AKR është parti e ndryshimit

AKR është parti e ndryshimit. Ndryshimi e ka emrin rini. ARK ka qenë që në themelim partia e rinisë. Shumica dërmuese e votuesve të saj kanë qenë gjithmonë të rinj. Të rinjtë janë entuziastë për ndryshimin në datën 8 qershor. […]

AKR kundër zgjedhjeve në qershor

AKR kundër zgjedhjeve në qershor

Jemi plotësisht të zhgjënjyer për faktin që zgjedhjet po planifikohen të mbahen në një kohë kaq të shpejte, pa reforma zgjedhore dhe pa pregatitjet më elementare nga KQZ. Këto zgjedhje shkojnë në favor për partitë e mëdha, dhe hapin rrugë […]

Lajmet e fundit

Imazhi ndërkombëtar i Kosovës po rrënohet.

Në këtë verë, nga shumë miq ndërkombëtarë kam dëgjuar, nga shumë prej tyre kam ndjerë diçka të padëshirueshme. Imazhi ndërkombëtar i Kosovës po rrënohet me shpejtësi. Kjo do të tho...

Pacolli ngushëllon Franc Beckenbauer për vdekjen e djalit

Me pikëllim të thellë e mora lajmin e hidhur për vdekjen e djalit të mikut tim, legjendarit Franc Beckenbauer. Stephan Beckenbauer ishte vetëm 46-vjeçar, dhe në emrin tim dhe të familjes sime...

Pacolli kujton pesëvjetorin e vendimit të GJND-së për Kosovën

Sot 5 vjet më parë Republika e Kosovës pas shpalljes së pavarësisë përjetoj edhe një lajm të mirë. Ajo ishtë vendimi i GJND-së. Vendimi më i drejt i duhur lidhur me shpalljen tonë të pa...

Pacolli: Vdekja e punëtorëve në Kazakistan, me mua tërë jetën

Pronari i kompanisë “Mabetex” dhe kryetar i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se ngjarja e fundit tragjike në Astana të Kazakistanit, ku humbën jetën pesë punëtorë kosovar...

Pacolli u uron besimtarëve Fitër Bajramin

Të dashur motra dhe vëllezër besimtarë, Muaji i madhërueshëm i Ramazanit mori fund dhe dua të besoj shumë se ai ka qenë për të gjithë ju, për shumicën tuaj, një muaj i sakrificës, mës...

Social media

Copyright © 2015 Behgjet Pacolli | Administrator: Naim Murseli