Behgjet Pacolli

Media

Pacolli ngushëllon familjen Krasniqi

Sot Kosova dhe populli shqiptar mbeti pa një njeri të madh. E nderuara familje Krasniqi, pranoni ngushëllimet e mia më të sinqerta me rastin e ndërrimit jetë të më të dashurit tuaj. Kurse mi...

Takimi i Vjenës dhe sfidat e stagnimit të Kosovës

Nga Behgjet Pacolli Takimi i Vjenës midis vendeve të rajonit të Ballkanit ku dhe Kosova merr pjesë është një ngjarje e madhe për jetën tonë si shtet dhe për rajonin tonë. Ky takim, pjesë ...

Pacolli ngushëllon familjen Stavileci

Sapo më njoftuan që është ndarë nga jeta Profesor Esat Stavileci, një mendje e ndritur e shkencës administrative shqiptare, autor i shumë teksteve të së drejtës, edukator i shumë brezave t...

Pacolli kujton Arbën Xhaferin

Si sot 3 vjet më parë u nda nga ne, Arben Xhaferi. Me kujtohet si tani kortezhin e gjatë ku bashkë me Edi Ramën, Ilir Metën, Albin Kurtin, Menduh Thaçin, me shumë politikanë shqiptarë e maqe...

​Pacolli: Qeveria duhet të bëjë më shumë për rininë e Kosovës

Gjysma e popullsisë së botës është nën 25 vjeç, dhe janë pikërisht të rinjtë që vuajnë më së shumti nga padrejtësitë në botë. Shumë nga të rinjtë tanë për fat të keq sot jetoj...

Kryeministri diskriminoi Gjakovën

Sot gjithë mediat kryesore të Kosovës kanë njoftuar për embargon që Kryeministri Isa Mustafa i ka bërë Kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila gjatë vizitës së tij në Komunën e Gjakov...

Pacolli: Qeveria e dobët, opozita e lodhur

Ish Presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, në një shkrim në profilin e tij në Facebook ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, dhe vetë kryeministrin Isa Mustafa. Udhëheqësi i Aleancës Kosova e Re...

Imazhi ndërkombëtar i Kosovës po rrënohet.

Në këtë verë, nga shumë miq ndërkombëtarë kam dëgjuar, nga shumë prej tyre kam ndjerë diçka të padëshirueshme. Imazhi ndërkombëtar i Kosovës po rrënohet me shpejtësi. Kjo do të tho...

Pacolli ngushëllon Franc Beckenbauer për vdekjen e djalit

Me pikëllim të thellë e mora lajmin e hidhur për vdekjen e djalit të mikut tim, legjendarit Franc Beckenbauer. Stephan Beckenbauer ishte vetëm 46-vjeçar, dhe në emrin tim dhe të familjes sime...

Pacolli kujton pesëvjetorin e vendimit të GJND-së për Kosovën

Sot 5 vjet më parë Republika e Kosovës pas shpalljes së pavarësisë përjetoj edhe një lajm të mirë. Ajo ishtë vendimi i GJND-së. Vendimi më i drejt i duhur lidhur me shpalljen tonë të pa...

1 2 3 11

Intervista e fundit

Rrjetet sociale

Copyright © 2017 Behgjet Pacolli | Administrator: Naim Murseli